KnaufKnauf

СІМЕЙНИЙ БІЗНЕС KNAUF

ВІД СІМЕЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА ДО СІМ'Ї ПІДПРИЄМСТВ

Weiter

Компанія КНАУФ є провідним підприємством європейської індустрії виробництва будматеріалів. Вона виробляє широкий асортимент продукції для оздоблення стін, стель і підлог всередині приміщень.

Основною продукцією КНАУФ на більш ніж 100 підприємствах Європи, Північної Америки, а також в Китаї і Ірані є гіпсокартонні плити, металеві профілі, гіпсові перегородки, сухі суміші, полістирол, перліт, устаткування для машинної обробки штукатурних розчинів і ін. Ще в 70-х роках 20-го століття компанія КНАУФ зав'язала перші контакти з українською будівельною індустрією, в основному це було науково-технічне співробітництво з українськими університетами та науково-дослідними інститутами. Тому відразу, як тільки Україна стала на шлях розвитку вільної ринкової економіки, компанія КНАУФ перейшла до тіснішої співпраці, розуміючи, що український внутрішній ринок отримає потужний розвиток, і тому німецькі підприємства повинні бути представлені на ньому вже сьогодні.

Активна діяльність компанії на українському ринку почалася в серпні 1996 року зі створення дочірньої фірми "КНАУФ Маркетинг" і створенні в 1997 році спільного підприємства на базі Київського заводу будівельних матеріалів - "Строймак".

Завод "Строймак" був побудований в кінці сорокових років і оснащений поставленою із США в порядку технічної допомоги лінією з виробництва гіпсокартону. З тих пір за 50 років роботи лінія застаріла морально і зносилася фізично. Якість продукції, що випускається різко знизилася, впала її конкурентоспроможність. У 1995 році, в умовах глибокої економічної депресії в Україні виробництво на заводі зупинилося. Гостро стала необхідність модернізації виробничої бази. Однак підприємство необхідних коштів не мало; пошук потрібних капіталів в Україні також не приніс результату.

В кінці 1997 року компанія КНАУФ запропонувала свій проект реконструкції заводу "Строймак". Компанія КНАУФ справила повну технічну реконструкцію цеху з виробництва гіпсокартонних плит, яка була проведена завдяки інвестиціям, що склали більше 30 млн. німецьких марок. А вже в лютому 1999-го завод видав першу продукцію. По суті, "Строймак Кнауф" став абсолютно новим підприємством, за технологічним оснащенням на рівні кращих підприємств Європи. В цілому на підприємстві зараз працює близько 200 чоловік.

Компанія КНАУФ не обмежує себе тільки виробництвом систем сухого будівництва. Велика увага приділяється навчанню фахівців будівельної галузі сучасним методам сухого будівництва, і саме з цією метою в 1999 році в м.Києві було відкрито Навчальний центр КНАУФ. Наступні інвестиції спрямовуються на створення навчальних центрів в інших містах України. З огляду на зростання інвестицій в будівельну галузь Донецького регіону на базі Донбаської державної академії будівництва і архітектури, напередодні її 30-річного ювілею, 10 січня 2002 року відкривається навчальний центр КНАУФ-ДонНАБА. На 2002 рік заплановано сприяння навчальному процесу в середніх спеціальних навчальних закладах і профтехучилищах із застосуванням підручника по сухому будівництву, виданого з грифом Міністерства освіти і науки. На затвердження в Держбуді України знаходяться каталоги технічних рішень по основних систем внутрішнього оздоблення будівель, які полегшать будівельникам і проектувальникам грамотне застосування цих систем на практиці. Підприємницька філософія КНАУФ полягає не в отриманні негайної вигоди, а в довгострокових інвестиціях, які стратегічно вигідні не тільки самій компанії, а й місту, регіону, країні, де працює компанія. Своїм капіталом і наданням ноу-хау компанія КНАУФ вносить значний вклад в розвиток української будіндустрії.

Створюючи надійні робочі місця, компанія КНАУФ сприяє розвитку української будівельної індустрії. На думку компанії КНАУФ це особливо стосується виробництва будматеріалів, які будуть необхідні в першу чергу для ремонту житла. В галузі будівництва нового житла в Україні відзначається тенденція більш широкого використання легких будівельних матеріалів, тобто до сучасних будівельних систем із застосуванням гіпсокартонних плит, а також до сучасної ізоляції, яка як з екологічної, так і з економічної точки зору буде знаходити все більше застосування.

Етапи розвитку КНАУФ в Україні:
1996 рік – КНАУФ Маркетинг Україна
1998 рік – завод гіпсокартонних плит КНАУФ Гіпс Київ
2003 рік – КНАУФ Маркетинг Донбас
2003 рік – сировинні кар'єри (Донецька обл.)
2004 рік – КНАУФ Маркетинг Івано-Франківськ
2007 рік – цех сухих гіпсових сумішей КНАУФ Гіпс Донбас
2006 рік – завод гіпсокартонних плит КНАУФ Гіпс Донбас
2007 рік – сировинний кар'єр (Тернопільська обл.)
2008 рік – завод гіпсових сумішей КНАУФ Гіпс Донбас
2008 рік – завод гіпсових пазогребеневих плит КНАУФ Гіпс Донбас
2016 рік – виробництво ґрунтовок КНАУФ Гіпс Київ
2016 рік – виробництво металевих профилів КНАУФ Гіпс Київ